Podróżnicze marzenia i plany. Jak zmieniają się marzenia podróżnicze ludzi

Kolejny rok to zazwyczaj piękne podróżnicze marzenia jak również plany. Analitycy wyszukiwarki Skyscanner, sprawdzili w jaki sposób zmieniają się trendy podróżnicze turystów na całej planecie, również w Polsce.



Polacy, choć szybko przyzwyczajają się do wszystkiego tego, co poznane, lubią eksperymentować i czynią coś takiego regularnie. Tegoroczne zestawienie TOP 12 nakreśla po pierwsze najświeższe a także niezwykle modne kierunki, które mogą być na podróżniczym topie w najbliższym roku. Zestawienie ma kilka zaskakujących niespodzianek, jak choćby Senegal, czy równie egzotyczny Zanzibar, za to lubianą przez Polaków Tajlandię w 2018 roku uzupełnić może Laos. Na terenie Polski pojedziemy na Podlasie.






2018 rok to także nowe, podróżnicze otworzenie się. Pomimo tego że wciąż dużo osób będzie tłumnie podbijać włoskie, hiszpańskie bądź chorwackie piaszczyste plaże, korzystać z gruzińskiej gościnności, a jesienią i zimą napawać zmysły tajskimi klimatami, to z przyjemnością będziemy sięgać po nowe. W dalszej kolejności zestawienie kierunków, naszykowanych przez analityków Skyscanner, jakie mogą zachęcać polskich turystów w tym roku.



Laos



Stanowi drobne państwo, graniczące m.in. z Wietnamem jak również Chinami będzie miało dużą szansę na stałe wpisać się na wykaz odwiedzanych przez naszych rodaków krajów na obszarze Azji Południowo-Wschodniej. Liczący blisko 6 milionów ludzi kraj elektryzuje pięknymi krajobrazami, fauną, roślinnością a także gościnnością lokalnej społeczności. Zwiedzanie tego kraju najrozsądniej rozpocząć od znanych przez zagranicznych turystów szlaków, bowiem na przekór powszechnej opinii nie są one tłoczne oraz da się w tych miejscach doświadczyć rzeczywisty klimat państwa. Luang Prabang to kraina wodospadów, w jakich każdy może sie przekąpać albo wskakiwać w ich toń na linie. Kog Lore Cave na południu państwa to sporo mniej popularne miejsce, ze względu na mocno skomplikowany dojazd, ale wrażenia na długo zostaną w pamięci. Otwarta jest w tamtym miejscu wyjątkowa jaskinia, jaką zwiedza się łódką. Laos najrozsądniej jest zwiedzać identycznie jak atrakcje Wietnamu, Tajlandię bądź Kambodżę, gdy w Polsce trwa zima. Tanio dostaniemy się tam z Tajlandii czy też Wietnamu po prostu autobusem. Laos najlepiej uwzględnić w dalszej podróży wakacyjnej po terenie Azji oraz połączyć właśnie z jakimś z wcześniej wymienionych krajów z obszaru Azji Południowo-Wschodniej.



Islandia



Potocznie określana krainą lodu a także ognia – to chociażby tutaj zrobiono “Grę o tron”. To kraj o najlepszym powietrzu w obrębie naszego kontynentu. Jego wulkaniczny krajobraz zapewnia wielkie surowe pustkowie – turyści często właśnie w taki sposób wyobrażają sobie księżyc. Mimo faktu, iż lokalny klimat może być w tamtym miejscu surowy, a nierzadko i ponury to Islandczycy pozostają jednym z najbardziej szczęśliwych ludzi na terenie Europy. Skyscanner zdecydowanie poleca odwiedzić Reyjkjavik – stolicę, w jakiej skupiło się ponad pół populacji i skosztować da się regionalnego przysmaku hakarl, a więc zgniłego mięsa rekinów grenlandzkich. Islandia, oprócz Norwegii będzie doskonałym krajem, aby obejrzeć zorzę polarną. To zgłębie lodowców, gejzerów, fiordów i wulkanów, istnieje ich w tamtym miejscu ponad 130 co więcej 15 czynnych. Z racji tego że w Islandii nie działa kolej szynowa, trzeba go zwiedzać lokalnymi autobusami lub wypożyczonym na miejscu pojazdem. Islandia jest absolutnie niesamowita – to jedno z niewielu obszarów, w których działają podgrzewane chodniki. Kraj najlepiej odwiedzać od maja do września. Za lot zapłacimy nawet mniej więcej 270 zł.