Zarejestruj się    Zaloguj się   
Portal    Forum    Baza artykułów    Szukaj    FAQ   Galeria

Portal » Strona główna » Hodowle i hodowcy » Nasze opinie

Strona 9 z 9 [ 212 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hodowla Volarius
 Post Wysłany: Czw, 26 Cze 2014 14:09 
Bywalec
Bywalec
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 30
Miejscowość: Wieden
Bubba napisał(a):
Może kiedy zwykłe prawa popytu i podaży wyeliminują kiepskich hodowców rasa shar pei przestanie uchodzić za chorowitą i słabowitą.

I wlasnie tak byloby uczciwie i humanitarnie, bo serce peka, gdy patrzy sie na chorego psa a kazdy kolejny lekarz stawia wlasna diagnoze, (a wlasciciel taki jak ja, czyli laik) zamiast cieszyc sie ze swojego uroczego sharpusia ma kompletny metlik w glowie i z tego wszystkiego dostaje goraczki razem z nim. :nie:

Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy – Marek Majewski

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Sob, 28 Cze 2014 23:05 
Nowy
Nowy

Rasa jest chorowita - to jest fakt. Na dowód tego złączam poniższy link www.youtube.com/watch?v=Hex00WjSobE . Film warty obejrzenia, a jak już Państwo dojdą do shar-pei, to zobaczą jak kiedyś wyglądał. I to nie jest wina Volariusa - tylko wszystkich hodowców, którzy do tego doprowadzili. Zatrzymajcie sobie film i przeczytajcie jakie choroby "przylgnęły" do tej rasy w wyniku tak dużych zmian w wyglądzie. Ja znam jedynie dwa psy z tej hodowli - mojego i znajomych, których psina ma już chyba z 5 lat - narazie oba są zdrowe. Nie chcę tu ani oskarżać, ani bronić, ale warto się zastanowić zanim rzuci się mocne słowa w kogokolwiek stronę.

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Nie, 13 Lip 2014 11:32 
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Wszyscy, którzy chociaż trochę interesujemy się pochodzeniem naszych psów wiemy jak kiedyś wyglądał shar pei. Wiemy również, że rasa była "odtwarzana" z kilkunastu osobników od lat 70-tych. Stosowany z konieczności inbreeding nie wpłynął dobrze na zdrowotną kondycję shar pei. Ale nie zasłaniajmy się tym argumentem przez kolejne 40 lat!!!!! Mamy rok 2014, shar pei jest coraz więcej, mamy możliwości zdobywania i wymiany wiedzy z całym światem dzięki powszechności internetu chociażby. Czas się wziąć do roboty i przestać myśleć w kategoriach szybkiego zysku, żeby było dużo szczeniaków jak najtańszym kosztem. Będę to powtarzać do znudzenia. I w życiu się nie zgodzę z tym, że każdy shar pei musi być obciążony entropium, zmagać się z SPF, cierpieć na alergie pokarmowe, infekcje skóry, mieć problemy z wargami, zgryzem etc. I na koniec: nikt nie twierdzi, że wszelkie zło trzeba zrzucić na Volariusa. Ale nie rozgrzeszajmy kiepskich hodowców mówiąc, że inni też tak robią".

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Nie, 13 Lip 2014 13:53 
Shar-Pei Maniak
Shar-Pei Maniak
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 398
Miejscowość: Katowice
Bubba napisał(a):
Ale nie rozgrzeszajmy kiepskich hodowców mówiąc, że inni też tak robią".

Święta prawda.

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Pon, 14 Lip 2014 18:13 
Nowy
Nowy

Nie rozgrzeszam nikogo, tak jak Ci co nie mają psów z danej hodowli nie powinni oskarżać. Mam zdrowego psa z Volariusa i nie jestem jedyna…. ale dla Państwa to chyba nieistotne, a być może zbyt duża konkurencja, więc łatwiej oskarżać ...

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Śro, 16 Lip 2014 0:24 
Aktywny
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 95
Miejscowość: Opole
dorka napisał(a):
Mam zdrowego psa z Volariusa

dorka, ciesz się zdrowiem swojego psa, bo to dla opiekuna rzecz bezcenna...Ewentualnie zwróć uwagę, że "oskarżają" ci co mają, lub jak to częściej bywa, mieli:( I jeszcze ci, co widzą i ci, którzy nie boją się mówić o tym głośno. Oby więcej takich...dzięki nim jest szansa na kiepski popyt w kiepskich hodowlach i może splajtują same. A konkurencja była, jest i zawsze pozostanie czymś pozytywnie wpływającym na rynek.

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Czw, 17 Lip 2014 18:37 
Użytkownik
Użytkownik
Awatar użytkownika

Zanim zabrałam głos w tej dyskusji przeczytałam wszystkie posty. Jak na mój gust nie są to oskarżenia (zostawmy to prokuratorom :-) ) tylko zwykła wymiana opinii. Wiosną 2009 r. na zajęciach w tzw. "psim przedszkolu" w Trójmieście miałam okazję spotkać 3 miesięcznego pieska z Volariusa. Na zajęciach pojawił się dwukrotnie, miał problemy z chodzeniem i był bardzo agresywny. Kondycja skóry pozostawiała wiele do życzenia. Opiekunowie prawdopodobnie dlatego zrezygnowali z udziału w zajęciach. Nie sądzę żeby to, że nie miałam ani nie mam psa z hodowli Volarius powodował, że nie mogę tego faktu (stwierdzenie faktu a oskarżenie to w moim słowniku zupełnie różne pojęcia) stwierdzić publicznie. Co do konkurencji...cóż, nie sądzę żeby psy z Volariusa na dzień dzisiejszy stanowiły konkurencję dla jakiejkolwiek dobrej hodowli. Ktoś kto chociaż trochę miał do czynienia z sharpkami i tak psa tam nie kupi. Szkoda tylko, że jeszcze ciągle mogą się nabrać Bogu ducha winni laicy którzy mają o rasie mniejszą wiedzę. A bazowanie na naiwności i braku doświadczenia jest po prostu wstrętne i tyle. Co do zdrowia Twojego psa Dorka, tylko się cieszyć!!!!! Całuję mocno Twojego fałdziaka. I proponuję się nie wkurzać i nie obrażać tylko zrozumieć że mówienie o pewnych rzeczach nie wynika ze złośliwości a z troski o dobro i psów i ich właścicieli :)

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Czw, 13 Lis 2014 20:00 
Nowy
Nowy

http://natropiestefana.blogspot.com/
POLECAM - chodzi co prawda o basseta, ale Tokarska jest ciągle ta sama

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Pią, 14 Lis 2014 13:15 
Nowy
Nowy

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa
kilkanascie czy nawet dziesiat lat hodowli ... A kiedy to sie zaczelo, w sensie : skargi , chore i niezyjace zwierzeta ? jestem ciekawe czy ktos ogarnia od kiedy ta hodowla ma problemy ? :> Z tego co czytam to P.Tokarska choruje, ale czy to o to chodzi ? Mam wrazenie ,ze do tej pani nie dociera ,ze czasy sie zmieniaja , polska sie zmienia i ludzie, ktorym kiedys ,, to wychowanie kazalo milczec. Nie ma co stac w miejscu tylko przyznac sie do bledu i ruszyc do przodu , a nie latac klamstwo klamstwem. :/

Ps: Ktos moze powie ,ze nie znam sprawy , ze slucham ludzi , ze uleglam zbiorowej nagonce ,ale z drugiej strony , czy gadali by po nic? Cos musi byc nie tak....
PPS: Skoro pani robi tyle zeby basseta odzyskac to znak ,ze jej zalezy. Nie rozumiem dlaczego maja go nie oddac ? Sprawa moim zdaniem podejrzana na maksa :>

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Pon, 17 Lis 2014 20:41 
Bywalec
Bywalec
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dziuplina
Zgadza się.Nie znasz sprawy i słuchasz ludzi.

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Śro, 19 Lis 2014 16:46 
Nowy
Nowy

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa
Objektywna opinia ... Jedni sa za, drudzy przeciw ? A Ci na srodku , co ewentualnie szukaja szczeniaka ? TAk ich przekonujesz SZARPIK ? Jezeli sprawa jest paskudna to lepiej jej nie poznawac na wlasnej skorze - lepiej posluchac opini ... wielu opini

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Sob, 09 Kwi 2016 22:22 
Nowy
Nowy

Witam
przeczytałam uważnie opinie o hodowli volarius i pragnę podzielić się moim doświadczeniem związanym z zakupem szczeniaka rasy thai ridgeback .
Pies na początku był bardzo przestraszony,przerażało go każde spotkanie z człowiekiem,samochodem.
Po miesiącu spędzonym z nami, jeszcze ma problem z bojaźnią,która przeradza się w agresję. Spacery musi odbywać w kagańcu.
Choroba skóry, plackowe łysienie (nużeńce )
Na moje pytanie o zachowanie psiaka hodowczyni cyt " ta rasa tak ma,trzeba dużo miłości i cierpliwości "
Nie polecam i przestrzegam przed tą hodowlą

• Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Strona 9 z 9 [ 212 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Portal » Strona główna » Hodowle i hodowcy » Nasze opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości