Zarejestruj się    Zaloguj się   
Portal    Forum    Baza artykułów    Szukaj    FAQ   Galeria

Portal » Strona główna » Działy autorskie » Prawo i psy

Strona 1 z 1 [ 11 posty(ów) ] 

Autor Wiadomość
 Temat postu: Z rodowodem a jednak bez...
 Post Wysłany: Pon, 29 Wrz 2014 5:18 
Nowy
Nowy

Witam :)
Mam do Was pytanie,troche czasu nie bylo mnie w Polsce i widze,ze duzo sie zmienilo,mianowicie...
Moj ukochany SP "ma" rodowod ale jednak nie ma.Juz wyjasniam:
Wzielam go do siebie w wieku 3 lat,jak sie okazalo poprzedni wlasciciel nie "odebral" rodowodu (posiadal metryke),gdyz uznal,ze "nie bedzie psa wystawiac wiec mu to niepotrzebne".I tu zaczely sie "schody"...Pomyslalam,ze w zwiazku z powrotem do Pl,w sumie dlaczego by nie miec kompletu jego papierkow.Okazalo sie,nie moge nic zrobic,poniewaz minal "termin waznosci" upowazniajacej psa do rodowodu :|
Odeslali mnie ze stwierdzeniem,ze inna mozliwosc istnieje,ze musze sie zwrocic do hodowcy,by pomogl mi przedstawic jakies "dowody",ze dany pies mial prawo do rodowodu.Ok,udalo sie nawiazac kontakt,porozmawiac telefonicznie,i spotkac z zona hodowcy.Jak sie okazalo,z powodow rodzinnych,jakis czas wczesniej zakonczyl hodowle i wyjechal za granice.Wiec zero szans na jakakolwiek dokumentacje :/
Tak wiec szans na ten "przeterminowany" rodowod zadnych.
I pytanie,rozmawialysmy ze znajoma.Ona ma Shar Peike z rodowodem,w przyszlosci chcialaby po niej szczeniaka,ja po moim rowniez,uznalysmy,ze za jakis odleglejszy czas-czemu by nie.Ale tu napadly nas watpliwosci... :|
(Dla jasnosci,zarowno moj jak i jej sa zdrowe i pod stala kontrola weterynaryjna :) )
Czy w ten sposob zlamiemy prawo,jesli jej suczka ma rodowod,a moj piesek powinien go miec(ale jednak z w/w powodow nie ma)?
Jesli szczeniat bedzie wiecej i Ona zechce je pozniej sprzedac,jako te bez rodowodu? :| Bo jest zdania,ze jesli oddalaby za darmo,to niewiadomo czy ktos ich np.nie uwiaze gdzies na zewnatrz.
To jest takie nasze gdybanie,wiec staramy sie miec jakies pewniejsze opinie,bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi ;-)

• Odpowiedz z cytatem
 Temat postu: Re: Z rodowodem a jednak bez...
 Post Wysłany: Wto, 30 Wrz 2014 9:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 369
Miejscowość: Konin
Niestety sprzedaż zwierzaka bez rodowodu jest niedozwolona. Są tu na forum osoby czynnie uczestniczące w życiu ZK, może ktoś coś poradzi, podpowie ..
Druga sprawa - to że psiak będzie miał papiery nie znaczy, że jego potomstwo również - potrzebne są jeszcze uprawnienia reproduktora.

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Śro, 01 Paź 2014 9:12 
Shar-Pei Maniak
Shar-Pei Maniak
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 60
Miejscowość: ok/Wrocław-Trzebnica
z tego co się orientuję metryka wydana przez Związek Kynologiczny w Polsce się nie przedawnia. Tak kiedyś faktycznie było inaczek, metryki miały wpis, że wazne są do roku czasu ale to zmienieono chyba z 10 lat temu min ;) No chyba, że tej metryki nie dostałaś z psem albo pies ma zupełnie nieczytelny tatuaż i nie można go zweryfikować....

a co do sprzedaży szczeniąt bez rodowodu- jest to od 2 lat prawnie zabronione

pzdr. Beata

http://sharpeiquarenon.blox.pl/html

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Czw, 02 Paź 2014 4:26 
Nowy
Nowy

Z tym wszytkim to juz totalnie jest pogmatwane :)
W kazdym razie problem w tym,ze pies z Polski nie pochodzi,i dopuki nie zaczelam sie tym glebiej interesowac, nie wiedzialam,ze jest dany okres czasu na wydanie rodowodu.Psy takze nie sa tatuowane,jedynie chipowane. Wiec mysle ze w tym wypadku zrezygnujemy,bo jednak strach by byl o oddane nawet za darmo szczeniaki :( A szans na odebranie rodowodu prawie 0 przy panujacych tam prawach wiec i na uprawnienia jakiekolwiek tak samo zerowe.Trudno sie mowi :)
Ciekawily mnie tez poglady,jakie znalazlam na forach innych ras,ze z rodzicow bez papierow,"niewiadomo co wyjdzie",no ok
,ale np.jesli oboje rodzicow papiery posiada,tylko np. uprawnien nie maja,bo komus "to do szczescia porzebne nie bylo",to mysle ze raczej jakas pewnosc jest.Znaczy,co o tym sadzicie,bo na forach np. Yorkow to takie ostre wymiany zdan sie toczyly na ten temat,ze szok :niepowiem:
Pytam z ciekawosci,bo widze,ze w pieskim swiecie zdania sa tak podzielone,ze czasem strach czytac dalej... :sciana:

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Czw, 02 Paź 2014 14:37 
Shar-Pei Maniak
Shar-Pei Maniak
Awatar użytkownika

Fokusowa , ale chyba tylko w Polsce wydawane są metryki, wszędzie indziej od razu rodowody..

Z tymi tłumaczeniami, że psy z papierami ale kumuś się nie chciało jest różnie :-) bo nie trzeba dużego wysiłku, zeby zrobić /szczególnie suce/ uprawnienia hodowlane.... tylko, że ona mimo rodowodu moze nie nadawać się do hodowli /to własnie powinny weryfikować wystawy/ no np. ma wagę dyskwalifikującą ją do tego. Więc jeśli koleżanka tak bardzo che po niej szczeniaczka, niech zrobi to jak należy a nie tłumaczy się "że jej to do szczęścia nie potrzebne" Ty też piszesz , że masz "metrykę" - jeśli nie masz pełnego rodowodu to skąd wiesz, że Wasze psy nie miały wspólnych przodków?? przy rozmnażaniu psów nie można bawić się w loterię :|

pzdr. Beata

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Czw, 02 Paź 2014 20:41 
Bywalec
Bywalec
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 30
Miejscowość: Wieden
Ale chyba z tymi uprawnieniami hodowlanymi to tez mazna sie naciac, wiem juz teraz z doswiadczenia, moja Abbi z rodowodem po rodzicach, ktorzy posiadaja uprawnienia (suka hodowlana, pies reproduktor) ale mimo to jest bardzo chorym psem.
Moim zdaniem takie uprawnienia powinny byc weryfikowane co jakis czas przez lekarza, (moze sa tego nie wiem) ale wiem, ze moja kochana malusia bedzie juz do konca zycia przyjmowala leki. ;(

Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy – Marek Majewski

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Pią, 03 Paź 2014 9:23 
Shar-Pei Maniak
Shar-Pei Maniak
Awatar użytkownika

no dlatego włąśnie pisze, że w naszym kraju /niestety/ nie trzeba dużego wysiłku,zeby zrobić uprawnienia hodowlane :/ i dlatego tłumaczenia - "bo komuś to do szczęścia nie było potrzebne" są śmieszne

abbi nasz system jest okropnie dziurawy...ale niestety nie tylko nasz :( zamiast wystaw powinna być bonitacja czy selekcja... a tak można liczyć tylko i wyłącznie na uczciwość hodowcy..a tam gdzie hodowca żyje z psów z tym jest ciężko :sciana:

pzdr. Beata

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Pią, 03 Paź 2014 20:33 
Nowy
Nowy

A ja myślę, że gdyby w umowie zawrzeć zapis, że za ewentualne leczenie chorb psa, które zostały zatajone zapłaci hodowca to moze niektórzy by się zastanowli jak rozmnażać swoje psy bez narażenie ich na cierpienie a siebte na koszty.

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Sob, 04 Paź 2014 19:52 
Shar-Pei Maniak
Shar-Pei Maniak
Awatar użytkownika

coco napisał(a):
A ja myślę, że gdyby w umowie zawrzeć zapis, że za ewentualne leczenie chorb psa, które zostały zatajone zapłaci hodowca to moze niektórzy by się zastanowli jak rozmnażać swoje psy bez narażenie ich na cierpienie a siebte na koszty.

tak...tylko o jakich chorobach mówimy ?? gdyby to było takie proste wszyscy byli byśmy zabezpieczeni / wierz mi wiem o czym mówię bo stoje po obu stronach i jako kupujący i jako hodowca/ ale nie ma co zaśmiecać wątku Fokusowej

pzdr. Beata

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Nie, 11 Sty 2015 22:38 
Shar-Pei Maniak
Shar-Pei Maniak
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 398
Miejscowość: Katowice
coco napisał(a):

:szok:

O jakich "zatajonych" chorobach piszesz? Bardzo proszę zredaguj taki punkt umowy, wymieniając przy tym ewentualne "zatajone" choroby.
Chyba nie będziesz mieć z tym problemu, żeby się wykazać? ]:->

• Odpowiedz z cytatem
 Post Wysłany: Pon, 12 Sty 2015 1:32 
Bywalec
Bywalec
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 30
Miejscowość: Wieden
moze coco miala na mysli choroby dziedziczne :??:

Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy – Marek Majewski

• Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Strona 1 z 1 [ 11 posty(ów) ] 

Portal » Strona główna » Działy autorskie » Prawo i psy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość